фігури 6-8 см
Це не просто гра в шахи - це художня творчість і складається з 32 предметів, виготовлених в основному з мармурового пилу з кар'єрів Carrara. Перед початком роботи шматки згладжуються і підфарбовуються по одному, а потім розписуються вручну майстрами; весь процес відбувається в Італії у провінції Лука.
Олександр Македонський - один із найбільших полководців та державних діячів стародавнього світу. Перемоги македонської армії під командуванням Олександра становлять вершину військового мистецтва Стародавню Грецію.
Олександр Македонський - македонський цар з 336 до н.е.. з династії Аргеадов, полководець, творець світової держави, що розпалася після його смерті. У західній історіографії більш відомий як Олександр Великий. Ще в Античності за Олександром закріпилася слава одного з найбільших полководців в історії
На самому початку свого правління, в 335 до н.е., юний цар здійснив похід проти північно-західних сусідніх племен іллірійців, трибалів, гетів. Він змусив сусідів визнати панування Македонії. У тому ж році міста Середньої Греції спробували повстати проти Македонії, але Олександру вдалося приборкати бунтівників. Навесні наступного року греко-македонська армія під командуванням Олександра переправилася до Малої Азії та розв'язала війну з Персією. На річці Граніні македонці розбили перське військо. Після цього армія молодого царя швидко зайняла малу Азію. У 333 році до н. перський цар Дарій III зробив спробу розбити греко-македонські війська при Іссі. Однак, незважаючи на величезну чисельну, перевагу перси було розбито. Олександру вдалося захопити всі порти східного узбережжя Середземного моря. У наступні два роки армія під командуванням Олександра зайняла Єгипет. Олександр Македонський зайняв Вавилон, Сузи, Персеполь та Екбатану. Вже через рік він ще більше просунувся на Схід і зайняв центральну частину Іранського нагір'я, а потім Середню Азію. Щоб зміцнити свою владу на завойованих територіях, Олександр будував там фортеці із сильними гарнізонами, які отримали назви Олександрії. Весною 327 року до н.е. талановитий полководець здійснив завойовницький похід у західну Індію (Пенджаб). Проте, військо Олександра, змучене тривалим походом, зажадало повернення додому. Взимку 323 до н.е. Олександр Великий зупинився у Вавилоні, який він зробив столицею своєї величезної імперії. Полководець планував невдовзі рушити у похід проти арабських племен Аравійського півострова. Незадовго до цього походу він несподівано захворів. Після 10 днів жорстокої лихоманки 13 червня 323 до н.е. Олександр Великий помер у Вавилоні віком 32 роки.
Шаховим фігурам відповідають дошки: CD33, CD35, CD35M, SD33G